İngiltere Ticari Vizesi

İngiltere Ticari Vize

İngiltere ticari vize başvurusu için ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre alınmaktadır. Türkiye çapında İngiltere vize başvuruları online sistem üzerinden alınmaktadır. Online sistem üzerinden randevu alarak vize başvuru sahibinin durumuna göre konsolosluk birimlerinin belirlediği evraklar ile başvuru yapılması gerekmektedir. Vize başvuru sahiplerinin işlemleri tamamlayabilmesi için ilgili birimlere parmak izi vermesi gerekmektedir.

Vize süreleri başvuru sahiplerinin taleplerine göre Konsolosluk birimlerinin insiyatifi doğrultusunda belirlenmektedir. Başvuru sahipleri geçerli olacak vize süresini belirleyerek bunu ispatlayacak belgeler sunması gerekmektedir. Bu süreler en az 6 aylık, en çok 10 yıllık olarak verilmektedir.

İngiltere’yi işle ilgili faaliyetler için ticari olarak ziyaret etmek isterseniz ticari vize alabilirsiniz. İşle ilgili faaliyetlere örnekler şunlardır:

• İngiltere’de bir konferans, toplantı veya eğitime katılmak,

• İngiltere’de gerçekleşecek spesifik spor etkinliğine katılmak,

• Bir akademisyen olarak İngiltere’deki bir araştırma yapmak veya araştırma yapan öğrencilere refakat etmek,

• Bir doktor veya diş hekimi olarak İngiltere’deki bir araştırmaya katılmak,

• Professional and Linguistic Assessment Board (PLAB) veya Objective Structured Clinical Examination (OSCE) sınavlarına girmek,

İngiltere'ye ticari olarak gitmek isteyenlerin mutlaka bir davetiye mektubuna ihtiyacı vardır:

• Davetiye sizi İngiltere'ye davet eden İngiltere'de bulunan bir kişi ya da kurum tarafından hazırlanmalıdır.

• Davetiyede İngiltere'ye ticari olarak gidecek kişinin tüm kişisel bilgileri, şirketteki pozisyonu, vatandaşlık durumu, seyahatiyle ilgili tüm bilgiler (nedeni ve süresi gibi) ve sponsoru yer almalıdır.

• Davetiye antetli kağıda, imzalı ve kaşeli olarak yazılmış olmalıdır.

• Davetiye, davetiyede imzası olan kişinin vatandaşlık durumunu gösteren belgelerin fotokopileri ile birlikte sunulmalıdır.

• Ticari bir organizasyon fuar veya sergi gibi bir etkinliğe katılım olacaksa bu etkinlere ait davetiye, giriş bileti, giriş kartı gibi dokümanlar da ibraz edilmelidir.

Standart ziyaretçi vizesine İngiltere’ye seyahat edeceğiniz tarihten en fazla 3 ay önce başvurabilirsiniz. Vize başvurunuzla ilgili olumlu ya da olumsuz karar 3 hafta içinde tarafınıza bildirilir.

İngiltere vizesi 6 ay, 2 yıl, 5 yıl ve 10 yıl süreli başvuru imkanı sunmaktadır. Ancak İngiltere Ticari Vize için konaklama hakkı maksimum 6 aydır. Vaktinde yapılan giriş ya da çıkışlar bir sonraki vize başvurunuz için önem arz eder. İngiltere Ticari Vize İşlemleri sırasında hatalı başvuruların itiraz hakkı bulunmamaktadır. Konsolosluk vize başvurunuzu kabul etmeyebilir ya da ret sonucuna varabilir.

İngiltere Ticari Vize kapsamında başvuru yapan kişinin iş aciliyetine göre sınıflandırılan bazı özel hizmetler sunulmaktadır. Bu hizmetlere başvuru Büyükelçiliğin nezdinde izin verilen bazı Konsolosluklar himayesinde yürütülmektedir. Eğer bu hizmetlerden yararlanarak başvurunuzu gerçekleştirmek isterseniz ofisimize evraklarınızı kurye ya da kargo yöntemiyle ileterek başvurunuzu yapabilirsiniz.

• İngiltere Ekspres Vizesi (Priority Visa)

Standart vize başvurularında 15 iş günü olan vize işlem süresini 4-5 gün zarfına indiren özel bir servistir. Ek hizmet bedeli ile İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerde hizmet veren vize başvuru merkezlerinden yapılan başvurularda geçerlidir.

• 24 saatte İngiltere Vizesi (Super Priority Visa)

İngiltere ticari vize şartlarına uyan ve acilen İngiltere’ye seyahat etmesi gerekenlerin parmak izi kaydının ardından 24 saat içinde vize başvuruları sonuçlandırılmaktadır. Ek hizmet bedeli ile işleme alınan uygulama yalnızca İstanbul, Ankara ve İzmir'den yapılacak Vize Başvurularında geçerlidir.

• Walk-in hizmeti

'Walk-in', müşterilerin İngiltere vize randevu tarihine bağlı olmaksızın diledikleri zaman vize başvuru merkezine gelerek işlemlerini tamamlamasına olanak sağlar.

• Mobil Parmak İzi

İngiltere ticari vize şartlarında zorunlu bir uygulama olan mobil parmak izinizi vize dosya görevlileri ev ya da ofisinize gelerek size zaman kaybettirmeden almaktadır.

• Pass Back Hizmeti

Bu vize ayrıcalığı ile Pasaportunuzu randevu gününüzde geri alabilir, pasaportunuzun fotokopileri ile vize işlemlerinize devam edebilirsiniz. İngiltere Konsolosluğu işleminizin bittiğini bildiren maili yönlendirdiğinde parmak izi verilen ofise pasaportunuzu teslim etmeniz gerekir. Pasaportunuz teslim edildikten sonra vizenizin pasaportunuza işlenmesi 3-4 iş günü sürecektir.

İngiltere Konsolosluğu'nun İngiltere Ticari Vize İşlemleri standart uygulamanın dışında yukarıda belirtilen özel hizmetlerinden faydalanabilmek için yetkilimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

İNGİLTERE TİCARİ VİZE

İşverenlerin hazırlaması gereken evrak listesi

* Davet eden firmaya ait aşağıdaki bilgilerin yer aldığı davetiye aslı veya maili (antetli kağıda kaşe ve imzalı)

● Davet eden firmanın adı ve eksiksiz adresi

● Davet eden şirket yetkilisinin İngiltere vatandaşı ise pasaportunun ilk sayfasının, Türk vatandaşı ise oturum kartının ön ve arka yüzü fotokopisi

● Başvuru sahibinin adı, çalıştığı şirket adı ve şirketteki görevi

● Talep edilen vize süresi (birden fazla seyahat olacak ise belirtilmeli)

● Seyahatin amacı ve süresi (firma - fuar adı belirtilmeli)

● Duruma göre ulaşım ve konaklama giderlerinin karşılanacağına dair bilgi yer almalı

Fuar için;

● İngiltere’de düzenlenecek fuarda stand kuracak katılımcının "Fuar Katılımcı Kartı"

● Stand kurulmayacağı takdirde fuar giriş bilet veya davetiyenin ibraz edilmesi gerekmektedir.

* Pasaport - eski pasaportlar (seyahat sonrası en az 6 ay geçerliliği olmalı)

* Kimlik fotokopisi

* Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (başvuru sahibinin isminin altında; anne, baba, eş ve çocukların isimleri görünmeli)

* Yerleşim yeri belgesi

* Vize talep dilekçesi (konsolosluğa hitaben; seyahat tarihleri, gidiş amacı ve sponsor belirtilmeli, şirketin antetli kağıdına yazılmalı, kaşe ve ıslak imzalı olmalı) İNGİLİZCE

* Güncel tarihli şirket evrakları (faaliyet belgesi, oda sicil kaydı, sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri) * 4B barkodlu hizmet dökümü

* Şahsi banka hesap özeti (en az 10000 TL bakiyesi olan, son 6 aylık, kaşe ve ıslak imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalı)

* Şirket banka hesap özeti (en az 10000 TL bakiyesi olan, son 6 aylık, kaşe ve ıslak imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalı)

* Var ise kira gelirleri, tapu ve ruhsat fotokopileri

* Otel rezervasyonu (vize başvuru süresince iptal olmayacak bir rezervasyon olmalı)

* Uçak rezervasyonları (gidiş-dönüş)

* Birlikte seyahat edilecek kişilerin pasaportunun ilk sayfasının ve geçerli vizesinin fotokopisi

* Yabancı uyruklu vatandaşlar için; oturma ya da çalışma izin belgesinin fotokopisi (en az 6 ay geçerliliği olmalı)

NOT: Dilekçe örneklerini kurumumuzdan talep edebilirsiniz.

Vize İşlem Ücreti: 6 aylık 240$, 2 yıllık 750$, 5 yıllık 1550$, 10 yıllık 2150$

Not: Parmak izi Antalya’dan yapılmak istenirse 80$ konsolosluk harcı eklenmektedir.

Ekspres vize +212 GBP, Süper Ekspres vize +956 GBP

Fatura istenilmesi durumunda %18 KDV eklenecektir.

Yukarıda belirtilen tutar, konsolosluk harcı ve hizmet bedeli içerir. Vize Sonuçlanma Süresi: 21 iş günüdür. Bu süre konsolosluk resmi tatil günlerini ve yabancı pasaportları kapsamaz.

Ekspres vize 4 iş günü

Süper Ekspres vize 1 iş günü

Randevu tarihini beklemeden başvurunuzu yapmak istiyorsanız 450TL ek ödeme yaparak Walk in service'den yararlanabilirsiniz.

Vize başvurunuzu, seyahatinize en erken 6 ay en geç 1 ay kala yapabilirsiniz.

NOT: Değerli yolcularımız; vize işlem ücreti nakit olarak ödenir ve iptali ya da vizenin onaylanmaması halinde ücret iadesi yapılmaz.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BİLGİLER!

* Yukarıda verilen evrak listesi, vize başvurunuzu gerçekleştirebilmemiz için Konsolosluk tarafından talep edilen evrakların bilgisini içerir. Başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak Konsolosluk Vize Bölümü’nce yeni evraklar talep edilebilir.

* Hazırlamış olduğunuz belgeleri kargo ile ya da elden ofisimize teslim edebilirsiniz.

* Başvuru belgelerini eksiksiz olarak tamamlamış yolcularımızın randevuları uygun olan ilk iş gününe alınacaktır. Randevu tarihi ve saati sizlerin onayına sunulacaktır.

* İngiltere vizesi için biyometrik parmak izi uygulaması olması nedeniyle başvuru sahibinin başvuruya şahsen gelmesi gerekmektedir. Daha önce parmak izi vermiş olmak herhangi bir muafiyet hakkı vermemektedir.

İngiltere vizesi için parmak izi işlemi Ankara, İstanbul ve Antalya’da yapılmaktadır. (Antalya’dan sadece Perşembe günleri) Ekspres vize ve Süper Ekspres vize işlemleri Ankara ve İstanbul’da yapılmaktadır.

* Temsilcilerimiz, başvuru işlemlerinizin sorunsuz gerçekleşmesi için parmak izi alımı sırasında sizlere eşlik edecektir.

* Başvurunuzun eksiksiz yapılması, vizenin onaylanacağı anlamına gelmemektedir. Vize başvurunuzun sonucu ve vize çıkış süresiyle ilgili nihai karar İngiltere Konsolosluğu’nun inisiyatifindedir.

* İngiltere vizesi veya tüm dünya ülke vize işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgiler için www.alargatur.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

İNGİLTERE TİCARİ VİZE

Çalışanların hazırlaması gereken evrak listesi

* Davet eden firmaya ait aşağıdaki bilgilerin yer aldığı davetiye aslı veya maili (antetli kağıda kaşe ve imzalı)

● Davet eden firmanın adı ve eksiksiz adresi

● Davet eden şirket yetkilisinin İngiltere vatandaşı ise pasaportunun ilk sayfasının, Türk vatandaşı ise oturum kartının ön ve arka yüzü fotokopisi

● Başvuru sahibinin adı, çalıştığı şirket adı ve şirketteki görevi

● Talep edilen vize süresi (birden fazla seyahat olacak ise belirtilmeli)

● Seyahatin amacı ve süresi (firma - fuar adı belirtilmeli)

● Duruma göre ulaşım ve konaklama giderlerinin karşılanacağına dair bilgi yer almalı

Fuar için;

● İngiltere’de düzenlenecek fuarda stand kuracak katılımcının "Fuar Katılımcı Kartı"

● Stand kurulmayacağı takdirde fuar giriş bilet veya davetiyenin ibraz edilmesi gerekmektedir.

* Pasaport - eski pasaportlar (seyahat sonrası en az 6 ay geçerliliği olmalı)

* Kimlik fotokopisi

* Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (başvuru sahibinin isminin altında; anne, baba, eş ve çocukların isimleri görünmeli)

* Yerleşim yeri belgesi

* Vize talep dilekçesi (konsolosluğa hitaben yazılmalı; seyahat tarihleri, gidiş amacı ve sponsor belirtilmeli ıslak imzalı olmalı) İNGİLİZCE

* Şirket izin yazısı (işveren tarafından konsolosluğa hitaben; kişinin adı-soyadı, işe giriş tarihi, şirketteki görevi, izin tarihleri, gidiş amacı ve sponsor belirtilmeli, şirketin antetli kağıdına yazılmalı, kaşe ve ıslak imzalı olmalı)

* Güncel tarihli şirket evrakları (faaliyet belgesi, oda sicil kaydı, sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)

* SGK işe giriş bildirgesi

* 4A barkodlu hizmet dökümü

* Maaş bordroları (son 6 aylık, kaşe ve ıslak imzalı olmalı)

* Şahsi banka hesap özeti (en az 10000 TL bakiyesi olan, son 6 aylık, kaşe ve ıslak imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalı)

* Maaş bankaya yatıyor ise banka hesap özeti (en az 10000 TL bakiyesi olan, son 6 aylık, kaşe ve ıslak imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalı), maaş elden alınıyor ise bununla ilgili işyerinden dilekçe alınmalı

* Şirket banka hesap özeti (en az 10000 TL bakiyesi olan, son 6 aylık, kaşe ve ıslak imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalı)

* Var ise kira gelirleri, tapu ve ruhsat fotokopileri

* Otel rezervasyonu (vize başvuru süresince iptal olmayacak bir rezervasyon olmalı)

* Uçak rezervasyonları (gidiş-dönüş)

* Birlikte seyahat edilecek kişilerin pasaportunun ilk sayfasının ve geçerli vizesinin fotokopisi

* Yabancı uyruklu vatandaşlar için; oturma ya da çalışma izin belgesinin fotokopisi (en az 6 ay geçerliliği olmalı)

NOT: Dilekçe örneklerini kurumumuzdan talep edebilirsiniz.

Vize İşlem Ücreti: 6 aylık 240$, 2 yıllık 750$, 5 yıllık 1550$, 10 yıllık 2150$

Not: Parmak izi Antalya’dan yapılmak istenirse 80$ konsolosluk harcı eklenmektedir.

Ekspres vize +212 GBP, Süper Ekspres vize +956 GBP

Fatura istenilmesi durumunda %18 KDV eklenecektir.

Yukarıda belirtilen tutar, konsolosluk harcı ve hizmet bedeli içerir.

Vize Sonuçlanma Süresi: 21 iş günüdür. Bu süre konsolosluk resmi tatil günlerini ve yabancı pasaportları kapsamaz.

Ekspres vize 4 iş günü

Süper Ekspres vize 1 iş günü

Randevu tarihini beklemeden başvurunuzu yapmak istiyorsanız 450TL ek ödeme yaparak Walk in service'den yararlanabilirsiniz.

Vize başvurunuzu, seyahatinize en erken 6 ay en geç 1 ay kala yapabilirsiniz.

NOT: Değerli yolcularımız; vize işlem ücreti nakit olarak ödenir ve iptali ya da vizenin onaylanmaması halinde ücret iadesi yapılmaz.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BİLGİLER!

* Yukarıda verilen evrak listesi, vize başvurunuzu gerçekleştirebilmemiz için Konsolosluk tarafından talep edilen evrakların bilgisini içerir. Başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak Konsolosluk Vize Bölümü’nce yeni evraklar talep edilebilir.

* Hazırlamış olduğunuz belgeleri kargo ile ya da elden ofisimize teslim edebilirsiniz.

* Başvuru belgelerini eksiksiz olarak tamamlamış yolcularımızın randevuları uygun olan ilk iş gününe alınacaktır. Randevu tarihi ve saati sizlerin onayına sunulacaktır.

* İngiltere vizesi için biyometrik parmak izi uygulaması olması nedeniyle başvuru sahibinin başvuruya şahsen gelmesi gerekmektedir. Daha önce parmak izi vermiş olmak herhangi bir muafiyet hakkı vermemektedir.

İngiltere vizesi için parmak izi işlemi Ankara, İstanbul ve Antalya’da yapılmaktadır. (Antalya’dan sadece Perşembe günleri) Ekspres vize ve Süper Ekspres vize işlemleri Ankara ve İstanbul’da yapılmaktadır.

* Temsilcilerimiz, başvuru işlemlerinizin sorunsuz gerçekleşmesi için parmak izi alımı sırasında sizlere eşlik edecektir.

* Başvurunuzun eksiksiz yapılması, vizenin onaylanacağı anlamına gelmemektedir. Vize başvurunuzun sonucu ve vize çıkış süresiyle ilgili nihai karar İngiltere Konsolosluğu’nun inisiyatifindedir.

Ankara Ücretsiz Danışma Hattı
0(312) 468 78 40
Antalya Ücreziz Danışma Hattı
0(242) 324 78 44
Ankara Ücretsiz Danışma
0(312) 468 78 40
Antalya Ücretsiz Danışma
0(242) 324 78 44