İngiltere Tier Vizesi

Tier Vize İşlemleri

İngiliz Hükümeti, Göçmenlik Yasalarını göçmenlerle ilgili yeni düzenlemelere uyumlu hale getirebilmek için yasa değişikliği kararı almıştır. Alınan bu karara göre; İngiltere’nin Göçmen Programı kapsamında açılan Göçmenlik ve Çalışma İzni Tier 1 Genel vizesi için başvuru alımı, 6 Nisan 2015 tarihinden itibaren durdurulmuştur. 5 Nisan 2015 tarihine kadar İngiltere Konsolosluğu tarafından kabul edilen Tier 1 Genel Vize müracaatlarının yeniden alınmasına 6 Nisan 2018 tarihinden itibaren başlanacağı bildirilmiştir. Bununla birlikte İngiltere Konsolosluğu, İngiltere’de Tier 1 vizesi ile yaşayan kişiler ve aile bireylerinin vize sürelerinin uzatılması ile ilgili işlemlerin sürdürüleceğini bildirmiştir.

İngiltere Tier 1 Vizesi

İngiltere Tier 1 Vizesi, Birleşik Krallık dışında yaşayan üstün yeteneğe sahip üniversite mezunları, girişimciler, yatırımcılar ve profesyonellerin İngiltere’ye girebilmesi ve burada çalışabilmesi için United Kingdom Border Agency yani İngiltere Sınır Dairesi tarafından verilen bir vize türüdür. Tier 1 vizesi aynı zamanda İngiltere Çalışma Vizesi olarak da adlandırılmaktadır. Tier 1 Genel Vize, Tier 1 Üstün Yetenek Vizesi, Tier 1 yatırımcı vizesi, Tier 1 girişimci vizesi ve Tier 1 Üniversite mezunu girişimci vizesi olmak üzere 5 çeşitte verilmektedir.

İngiltere Tier 1 Vizesi Puanlama Sistemi

İngiltere Hükümeti tier 1 vizesi alabilecek kişileri belirlemek amacı ile bir puanlama sistemi uygulamaktadır. Kişinin Tier 1 Vize başvurusunun onaylanabilmesi için en az 75 puana sahip olması gerekmektedir. Vizeye başvurmayı planlayan kişiler İngiltere İçişleri Bakanlığının resmi sitesinden puanlamaya dair detaylı ve en güncel bilgilere ulaşabilirler. Puanlama sistemi online olarak gerçekleştirilir ve başvuran kişinin puan almak için beyan ettiği bilgileri resmi belgeler ile kanıtlaması gerekmektedir.

Başvuran kişi gerekli olan 75 puanı toplasa dahi İngilizce dil yeterliliği ve maddi yeterliliği sağlayamaması halinde başvurusu olumsuz sonuçlanacaktır. Tier 1 vizesi için istenen evrakların düzenli, anlaşılır ve yasal olarak geçeri evraklardan oluşması gerekmektedir aksi takdirde puan şartını yerine getirseniz dahi o alandan puan alamayabilirsiniz.

İngiltere Tier 1 Üstün Olağanüstü Yetenekliler Vizesi

Eğer kişi fen bilimleri, sosyal bilimler, mühendislik, dijital teknoloji veya sanat alanında olağanüstü bir yeteneğe sahip ve İngiltere’de çalışmak istiyor ise Tier 1 Olağanüstü Yetenek Vizesine başvurmalıdır. İngiltere’de üstün yetenek gerektiren alanda çalışma sanat icra etme ve kendi işini kurma fırsatı bulunan kişiler Tier 1 Yüksek Nitelikli Girişimci Vizesi alarak yasal olarak İngiltere’de çalışma hakkına sahip olabilmektedirler.

İngiltere Tier 1 Üniversite Mezunu Girişimci Vizesi

İngiltere Tier 1 Üniversite Mezunu Girişimci Vizesine başvurabilmek için bu programa katılan, İngiltere'de bulunan bir yüksek eğitim kurumu tarafından onaylanmanız gerekmektedir. Bu programda, İngiltere’de 1 yıl boyunca kalabilir ve eğitim kurumunun size sponsorluğunu devam ettirmesi halinde bu süre 1 yıl daha uzatılabilir.

Tier 1 Üniversite Girişimci vizesi size İngiltere’de nitelikli bir iş bulma veya kendi işini kurma fırsatını sunar. En az iki yüz bin İngiliz Sterlinine erişim sağlanması ve serbest meslek icra etme kriterlerinin yerine getirilmesi halinde, şahsi işinde serbest meslek sahibi olarak çalışabilme imkanı da sağlayabilmektedir. Ayrıca aile üyelerini ve bakmakla yükümlü olunan kişileri de İngiltere’ye beraberinde götürebilme olanağı sağlar.

Eğer Tier 1 Genel Vize kategorisinden Tier 1 Mezun Girişimci kategorisine geçiş yapmayı planlıyorsanız; yatırım fonlarınız FCA tarafından onaylı bir girişim sermayesi şirketi kaynaklı ise veyahut doğrudan İngiliz Hükümet departmanı kaynaklı ise yatırım alt sınırı 50 bin İngiliz Sterlini olmalıdır.

Tier 1 İngiltere Yatırımcı Vizesi

Tier 1 İngiltere Yatırımcı Programı ile İngiltere’de kendi şirketini kurma ve istihdam zorunluluğu olmadan İngiliz vatandaşlığı olanağı sunmaktadır. İngiltere’de yılda 183 gün yaşama şartı ve sermayenizi geri alma seçeneği Tier 1 Yatırımcı Vizesi (Investor Visa) programının genel koşullarıdır.

İngiltere Tier 1 Yatırımcı Vizesi başvurusu yapabilmek için İngiltere’ye en az £ 2.000.000 tutarında sermaye girişi yapılması zorunludur. Bu meblağ ile İngiltere’de devlet veya belirli şartlar içinde özel sektör şirket tahvili alınması ve 5 sene süre ile iş yatırımının devamının sağlanması gerekir. Yatırım tutarının £ 5.000.000 ise bu süre 3 yıla, £ 10.000.000 tutarında bir yatırım sonucunda ise 2 yıla inebilmektedir.

İngiltere Tier 1 Vizesi evrak listesi için ofislerimizden bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Tier 2 Çalışma Vizesi

İngiltere Tier 2 Çalışma Vizesi, İngiltere’ye çalışmak amacıyla gitmek isteyen kişiler ve birlikte gidilecekse bu kişilerin ailelerinin İngiltere’ye giriş yapabilmek için İngiltere Tier 2 Çalışma Vizesi başvurusu yapmaları gerekmektedir. Aile bireyi ile kastedilen yalnızca eş, 18 yaşın altındaki çocuk ve Birleşik Krallıkta bulunan 18 yaş üzeri çocuktur.

İngiltere Tier 2 çalışma Vizesi, Birleşik Krallık toprakları içerisinde yer alan tanınmış lisans, yüksek lisans, doktora, PGCE, PGDE eğitimi veren kurumlardan mezun öğrenciler için uygulanan bir vize programıdır. Bu mezunların İngiltere’de çalışma, İngiltere’de lisanslı sporculuk yapabilme ve işe girmiş olanların İngiltere’de kalabilme için Tier 2 çalışma vizesine sahip olması gerekmektedir. İngiltere Tier 2 Çalışma vizesi dört kategoride başvuruları kabul etmektedir bunlar: yüksek nitelikli çalışanlar, şirket içi transferler, din adamları ve sporculardır. Avrupa birliği ya da İsviçre vatandaşı olmayan ve İngiltere’de çalışmak isteyen kişilerin vize alması gerekmektedir. İngiltere İçişleri Bakanlığı’na bağlı İngiltere Hudut Dairesi (United Kingdom Border Agency) başvurulan bölge içerisinde nitelikli iş gücü ihtiyacı olduğuna ve yerel işgücünün bulunmadığına kanaat getirirse çalışmak isteyen kişiye Tier 2 vizesi vermektedir.

İngiltere Tier 2 Çalışma Vizesi 5 farklı alt kategori adı altında başvuru yapılabilmektedir. Bunlar;

1. Tier 2 Genel Başvuru

2. Tier 2 Sporcu Vizesi

3. Tier 2 Dini Çalışan Vizesi

4. Tier 2 Şirket İçi Transfer Çalışan Vizesi (Uzun Süreli Personel)

5. Tier 2 Şirket İçi Transfer Lisansüstü Stajyer Vizesi

İngiltereTier 2 Çalışma Vizesi başvurusu yapacak kişilerin, banka hesabında yeterli birikimi olması, İngiltere’de 1 aylık geçimini sağlayabileceğinin bu yolla kanıtlanması gerekmektedir. Bu bir aylık geçim karşılığı olarak 945£nun başvurudan önceki 3 ay boyunca banka hesabında olması gerekmektedir.

İngiltere Tier 2 Vizesi Puanlama Sistemi

İngiltere Hükümeti Yüksek Nitelikteki Göçmenler için hazırlanan Tier 2 vizesi alabilecek kişileri belirlemek amacı ile bir puanlama sistemi uygulamaktadır. Kişinin Tier 2 Vize başvurusunun onaylanabilmesi için en az 70 puana sahip olması gerekmektedir. Vizeye başvurmayı planlayan kişiler İngiltere İçişleri Bakanlığının resmi sitesinden puanlamaya dair detaylı ve en güncel bilgilere ulaşabilirler. Puanlama sistemi online olarak gerçekleştirilir ve başvuran kişinin puan almak için beyan ettiği bilgileri resmi belgeler ile kanıtlaması gerekmektedir. Puanlama sisteminin bazı bölümleri şu şekildedir:

• İngiltere’de lisansa sahip bir şirkette çalışmak için başvurulan şirketten alınan kabul mektubu: 30 puan

• İngiltere’de yerel işgücü testi yapıldıktan sonra lisanslı şirketten alınan COS belgesi: 30 Puan

• Yılda 152.100 sterlin ve üzeri ücret ile işe alınacağına dair kabul mektubu: 30 Puan

• Yılda en az 20.300 sterlin maaş alacağına dair belge: 20 Puan

• İngilizce dil yeterliliği olduğuna dair belge: 10 Puan

• Maddi kaynak yeterliliği: 10 Puan (davet eden şirketin kişinin en az bir ay masraflarını karşılayacağına dair belge veya kişinin banka hesabında yeteri kadar para olması gerekmektedir)

IHS (Immigration Health Surcharge) Referans Numarası

IHS İngiltere Tier 2 Çalışma Vizesi başvurularında kişiden sağlık durumları için talep edilen bir ek ücrettir. Referans numarası başvuru esnasında sistem tarafından oluşturulup, kişinin başvurusuna otomatik olarak eklenmektedir.

Göçmenlik Sağlık ek ücretini Avrupa Birliği (AB) ve Avrupa Ekonomik Topluluğu (AET) ülkeleri dışından başvuru yapan başvuru sahiplerinin ödemesi gerekmektedir. (Avrupa Ekonomik Topluluğu; İzlanda, Lihtenştayn, Norveç ve Avrupa Birliği ülkelerini kapsamaktadır.) AB, AET ve İsviçre vatandaşlarının Tier 2 vize başvurularında IHS referans numarası gerekmemektedir.

NATO çalışanları, İngiltere’deki Avusturalya Savunma Bakanlığı çalışanları, 18 yaşından küçük başvuru sahipleri için ve IHS referans numarası gerekebilir fakat bu kişilerin IHS ödemesi yapması gerekmemektedir.

1. Diplomat veya silahlı kuvvetlere üye olan kişiler

2. Göç kontolüne tabii olmayan kişiler

3. Giriş – çıkış tarihleri belirsiz kişiler

4. İngiltere silahlı kuvvetleri üyesi, göçmenlik kontrolünden muaf kişiler

5. AB vatandaşı aile bireyi bulunanlar

6. Man Adası ve Kanal Adaları için başvuruda bulunanlar için IHS referans numarası ve ek ücret ödemesinin her ikisi de IHS ödemeleri bir sene için 400£ olarak yapılmaktadır. Örneğin 5 sene orada olacağını beyan eden başvuru sahibi bu ödemeyi peşin olarak yapması gerekmektedir. Bu tutar sistem tarafından, konaklanacak gün sayısına göre otomatik olarak hesaplanarak kişiye bildirilmektedir. Başvuru formu online olarak doldurulup onaylandıktan sonra, yönlendirilen sayfada IHS ödemesi kredi kartıyla yapılmaktadır.

İNGİLTERE TİER 2 ÇALIŞMA VİZESİ

Şahsi Evraklar

1. Pasaport; seyahat sonrası en az 6 ay geçerli, varsa eski pasaport.

2. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, akrabalık bağını gösterir ve nüfus tam aile şeklinde.

3. Kimlik fotokopisi

4. Vize talep dilekçesi

5. Üniversite Diploması (Varsa)

6. İngiltere Vizesi Bilgi Formu (Eksiksiz doldurulacak)

7. Yurtdışındaki İş yerinden gelecek COS Mektubu

8. COS Mektubunu alırken hangi belgeler sunuldu ise orijinalleri.

9. İngilizcesinin B1 seviyesinde olduğunu ispatlayacak belgeler.( IELTS,TOEFL vb. ve bu evrakların da orijinallerinin sunulması gerekmektedir.)

10. Barkodlu SGK Tescil ve Hizmet Dökümü

11. SGK İşe giriş bildirgesi

12. Şahsi Banka Hesap Cüzdanları veya Banka Hesap Dökümleri( Vadesiz banka dökümünün sonunda en az 7.000TL bakiyesi olan, Son 6 aylık, kaşeli ve imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır)

13. Kira gelirleri, Tapu ve Araç Ruhsatı fotokopisi (Varsa)

14. Varsa Otel ve Uçak rezervasyonu

Şirket Evrakları

1. İngilizce Şirketin Antetli Kağıdına Vize Talep Dilekçesi ( Konsolosluğa hitaben, kaşe ve imzalı)

2. İngilizce Faaliyet Belgesi (Güncel olmalıdır)

3. Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi

4. Şirketin İmza Sirküleri fotokopisi 5. Vergi Levhası fotokopisi

6. Maaş Bordrosu (Son 6 aylık, kaşe ve imzası olan)

TİER 2 ÇALIŞMA VİZESİ ÜCRETLERİ

Çalışma süresi 3 yıla kadar 1350$ + KDV (Konsolosluk Harcı, Randevu Ücreti ve Hizmet Bedeli dahildir.)

Çalışma süresi 3 yıldan fazla ise 1450$+KDV(Konsolosluk Harcı, Randevu Ücreti ve Hizmet Bedeli dahildir.)

Vize Sonuçlanma Süresi: 21 iş günüdür. Bu süre konsolosluk resmi tatil günlerini ve yabancı pasaportları kapsamaz NOT: Değerli yolcularımız; vize işlem ücreti nakit olarak ödenir ve iptali ya da vizenin onaylanmaması halinde ücret iadesi yapılmaz.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BİLGİLER!

* Yukarıda verilen evrak listesi, vize başvurunuzu gerçekleştirebilmemiz için Konsolosluk tarafından talep edilen evrakların bilgisini içerir. Başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak Konsolosluk Vize Bölümü’nce yeni evraklar talep edilebilir.

* Hazırlamış olduğunuz belgeleri kargo ile ya da elden ofisimize teslim edebilirsiniz.

* Başvuru belgelerini eksiksiz olarak tamamlamış yolcularımızın randevuları uygun olan ilk iş gününe alınacaktır. Randevu tarihi ve saati sizlerin onayına sunulacaktır.

* İngiltere vizesi için biyometrik parmak izi uygulaması olması nedeniyle başvuru sahibinin başvuruya şahsen gelmesi gerekmektedir. Daha önce parmak izi vermiş olmak herhangi bir muafiyet hakkı vermemektedir.

İngiltere vizesi için parmak izi işlemi Ankara, İstanbul ve Antalya’da yapılmaktadır. (Antalya’dan sadece Perşembe günleri)

Ekspres vize ve Süper Ekspres vize işlemleri Ankara ve İstanbul’da yapılmaktadır.

* Temsilcilerimiz, başvuru işlemlerinizin sorunsuz gerçekleşmesi için parmak izi alımı sırasında sizlere eşlik edecektir.

* Başvurunuzun eksiksiz yapılması, vizenin onaylanacağı anlamına gelmemektedir. Vize başvurunuzun sonucu ve vize çıkış süresiyle ilgili nihai karar İngiltere Konsolosluğu’nun inisiyatifindedir.

İNGİLTERE TİER 4 ÖĞRENCİ VİZESİ

İngiltere Tier 4 Öğrenci Vizesi, Birleşik Krallıktaki eğitim kurumlarında ilköğretim, lise, lisans, master, doktora, post-doctoral ve mesleki sertifika amaçlı eğitim almak isteyen kişilerin başvurması gereken vize programıdır. İngiltere konsolosluğu Tier 4 vize başvurularını yaş aralıklarına göre iki farklı grupta ele almaktadır. 16 yaş ve daha büyük öğrenciler İngiltere Tier 4 General vizesine, 4-17 yaş arasındaki öğrenciler ise Tier 4 Child vizesine başvuru yapmalıdır.

Tier 4 Vizesi Puan Sistemi

İngiltere, Tier 4 vizesi için başvuru yapan iki farklı kategorideki öğrencileri de bir puanlama sistemine tabi tutmaktadır. Tier 4 vizesi alabilmek için başvuran öğrencinin en az 40 puana sahip olabilmesi gerekmektedir. Bu puanlama sistemindeki en önemli başlıklardan biri başvuran öğrencinin İngiltere’de eğitim sponsorluğunu yapacak olan eğitim kurumunun vereceği Kabul mektubudur. Başvuran öğrenci aynı zamanda maddi yeterliliğini de beyan etmelidir bu da puanlamadaki önemli unsurlardandır. Puan almak için bilgilerini Konsolosluğa beyan eden öğrenci bu bilgileri resmi ve yasal evraklarla kanıtlamakla yükümlüdür. Kriterlerin puanlaması şu şekildedir:

• Kabul Mektubu (CAS Belgesi): 30 Puan

• Maddi Teminat Beyanı: 10 Puan

Tier 4 Çocuk Öğrenci Vizesi

4-17 yaş aralığındaki başvuru yapacak öğrenciler İngiltere Tier 4 Çocuk Öğrenci Vizesine başvuru yapmaları gerekmektedir. İngiltere Tier 4 Çocuk Öğrenci Vizesine ücretli ve bağımsız okullarda öğrenim görmek isteyen öğrenciler başvuru yapmalıdır.

Öğrencilerin bu vizeleri aldıktan sonra eğitim sürelerinin uzaması halinde Tier 4 vize uzatma işlemlerini İngiltere’den yapabilmesi mümkündür. Bu vizeye başvuru şartları şu şekildedir; öğrenciler ailelerinden yada yasal vasilerinin iznini almalı, İngiltere’de lisanslı bir eğitim kurumundan onaylı bir kayıt teklifi almalı, barınma ve ihtiyaçlarını sağlayabilmelidir.

Konsolosluk tarafından bu vizeye başvurularınız 3 hafta içinde olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlandırılmaktadır.

Eğer ki ebeveynlerde çocuklarıyla birlikte İngiltere’ye gitmek isterler ise Tier 4 Çocuk Ebeveyn Vizesine başvuru yapmaları gerekmektedir.

Tier 4 Genel Öğrenci Vizesi

Başvuru yapacak öğrenci 16 yaşından büyük ise İngiltere Tier 4 Genel Öğrenci Vizesine başvuru yapması gerekmektedir. Bu vize türüne başvuru şartları şu şekildedir; bir kursa kabul edilmiş olmanız, İngilizce gayet iyi bildiğinize dair IELTS belgenizin olması, İngiltere’de ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek kadar paranızın olması, eğitim sponsoru olacak eğitim kurumundan Kabul Mektubunun (CAS BELGESİ) kesinlikle alınması gerekmektedir. Daha detaylı bilgiler için İngiltere Vize Uzmanlarımızla iletişime geçiniz.

Eğer ki bakmakla yükümlü olduğunuz aile üyeleriniz var ise onların için Tier 4 Öğrenci Aile Vizesine başvuru yapmanız gerekecektir.

Vize başvurularınız Konsolosluk tarafından 3 hafta içerisinde olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlandırılacaktır.

İngiltere TİER 4 vizesi evraklarını

Şahsi Evraklar;

[*] Nüfus cüzdanı fotokopisi

[*] Pasaport (Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli, varsa eski pasaportlar)

[*] Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği – İngilizce Tercüme yapılmalıdır. Noter onayına gerek yoktur.(Adres ve aile bilgilerini içeren ve yurtdışından size davetiye göndermiş olan kişi ile akrabalık derecesini gösteren nüfus kayıt örneği )

[*] Öğrenci Belgesi – Belge İngilizce değil ise İngilizce Tercüme yapılmalıdır. Noter onayına gerek yoktur. (Güncel, Orijinal Belge)

[*] 18 yaş altı ise İngilizce Muvafakat name (Her iki ebeveynden de noter onaylı muvafakat name aslı)

[*] Yurtdışındaki Okuldan gelecek CAS Mektubu

[*] CAS Mektubunu alırken hangi belgeler sunuldu ise orijinalleri.

[*] İngilizcesinin B1 seviyesinde olduğunu ispatlayacak belgeler.( IELTS,TOEFL vs gibi ve bu evrakların da orijinallerinin sunulması gerekmektedir.)

[*] Okula Kabul edilen kişiye ya da ebeveynlerine ait geçmişe dönük en az 28 gün süreli gerekli bakiyesi olan İngilizce banka yazısı. Banka hesap cüzdanın orijinali de eklenmelidir.(Banka hesap cüzdanı da İngilizce tercümesi yapılmalıdır.)

[*] Bankada bulunması gereken para miktarının hesabı; 1.yılın kurs bedeli ödenmiş ise ve CAS mektubunda belirtilmiş ise, yapılacak olan hesaba katılmaz.

[*] Kalacak yer ücreti (maintenance) + Harcayacağı ekstra para Londra içi okul ise aylık 1265 GBP Londra dışı okul ise aylık 1015 GBP olarak hesaplanmaktadır. Okul süresi kaç ay ise aylık bedelle çarpılmalıdır.(9 Aya kadar sürecek okul süreleri için geçerlidir.) Eğer 9 ay ve üstü kalacaksa bu bedeller 9 ile çarpılmalıdır.

[*] İngilizce Sponsor dilekçesi (Tüm masrafları kendisinin karşılayacağını belirtmesi ve Konsolosluğa hitaben yazılması gerekmektedir.)

Şirket Evrakları;

SSK Çalışan ise;

[*] İngilizce Şirketin Antetli Kağıdına Vize Talep Dilekçesi ( Konsolosluğa hitaben, kaşe ve imzalı)

[*] İngilizce Faaliyet Belgesi (Güncel olmalıdır)

[*] Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi (İngilizce tercümesi yapılmalıdır.)

[*] Şirketin İmza Sirküleri fotokopisi (İngilizce tercümesi yapılmalıdır.)

[*] Vergi Levhası fotokopisi (İngilizce tercümesi yapılmalıdır.)

[*] SGK İşe Giriş Bildirgesi

[*] SGK Hizmet Dökümü

[*] Maaş Bordrosu (Son 3 aylık, kaşe ve imzası olan)

[*] Kira gelirleri, Tapu ve Araç Ruhsatı fotokopisi (Varsa)

İşveren ise;

[*] İngilizce Şirketin Antetli Kağıdına Vize Talep Dilekçesi ( Konsolosluğa hitaben, kaşe ve imzalı)

[*] İngilizce Faaliyet Belgesi (Orijinal,Güncel olmalıdır)

[*] Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi (İngilizce tercümesi yapılmalıdır.)

[*] Şirketin İmza Sirküleri fotokopisi (İngilizce tercümesi yapılmalıdır.)

[*] Son Tarihli Vergi Levhası fotokopisi (İngilizce tercümesi yapılmalıdır.)

[*] SGK (4b)Hizmet Dökümü (e-devlet şifreniz ile alabilirsiniz)

[*] Kira gelirleri, Tapu ve Araç Ruhsatı fotokopisi (Varsa)

Emekli ise;

[*] Emeklilik kartı fotokopisi ya da www.turkiye.gov.tr sitesinden alınan emeklilik tescil kaydı fotokopisi

[*] Emekli Maaşını gösteren Banka Hesap Cüzdanı veya Banka Hesap Dökümü (Son 6 aylık, kaşeli ve imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır)

[*] Kira gelirleri, Tapu ve Araç Ruhsatı fotokopisi (Varsa)

Devlet Memuru ise;

[*] Çalışma Belgesi (İngilizce tercümesi yapılmalıdır.)

[*] Bağlı olduğu resmi makamdan İzin Belgesi (İngilizce tercümesi yapılmalıdır.)

[*] Resmi Kurum Görev Kimlik Kartının önlü arkalı fotokopisi

[*] Maaş Bordrosu (Son 3 aylık, kaşe ve imzası olan)

[*] Kira gelirleri, Tapu ve Araç Ruhsatı fotokopisi (Varsa)

İNGİLTERE TİER 4 ÖĞRENCİ VİZESİ ÜCRETLERİ

Vize Ücreti: 750 $

Sigorta bedeli ücrete dahil değildir.

Fatura istenilmesi durumunda %18 KDV eklenecektir.

Yukarıda belirtilen tutar, konsolosluk harcı ve hizmet bedeli içerir.

Vize Sonuçlanma Süresi: 21 iş günüdür. Bu süre konsolosluk resmi tatil günlerini ve yabancı pasaportları kapsamaz.

Vize başvurunuzu, seyahatinize en erken 6 ay en geç 1 ay kala yapabilirsiniz.

NOT: Değerli yolcularımız; vize işlem ücreti nakit olarak ödenir ve iptali ya da vizenin onaylanmaması halinde ücret iadesi yapılmaz.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BİLGİLER!

* Yukarıda verilen evrak listesi, vize başvurunuzu gerçekleştirebilmemiz için Konsolosluk tarafından talep edilen evrakların bilgisini içerir. Başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak Konsolosluk Vize Bölümü’nce yeni evraklar talep edilebilir.

* Hazırlamış olduğunuz belgeleri kargo ile ya da elden ofisimize teslim edebilirsiniz.

* Başvuru belgelerini eksiksiz olarak tamamlamış yolcularımızın randevuları uygun olan ilk iş gününe alınacaktır. Randevu tarihi ve saati sizlerin onayına sunulacaktır.

* İngiltere vizesi için biyometrik parmak izi uygulaması olması nedeniyle başvuru sahibinin başvuruya şahsen gelmesi gerekmektedir. Daha önce parmak izi vermiş olmak herhangi bir muafiyet hakkı vermemektedir.

İngiltere vizesi için parmak izi işlemi Ankara, İstanbul ve Antalya’da yapılmaktadır. (Antalya’dan sadece Perşembe günleri) Ekspres vize ve Süper Ekspres vize işlemleri Ankara ve İstanbul’da yapılmaktadır.

* Temsilcilerimiz, başvuru işlemlerinizin sorunsuz gerçekleşmesi için parmak izi alımı sırasında sizlere eşlik edecektir.

* Başvurunuzun eksiksiz yapılması, vizenin onaylanacağı anlamına gelmemektedir. Vize başvurunuzun sonucu ve vize çıkış süresiyle ilgili nihai karar İngiltere Konsolosluğu’nun inisiyatifindedir.

Ankara Ücretsiz Danışma Hattı
0(312) 468 78 40
Antalya Ücreziz Danışma Hattı
0(242) 324 78 44
Ankara Ücretsiz Danışma
0(312) 468 78 40
Antalya Ücretsiz Danışma
0(242) 324 78 44