Ingiltere Vize Haberleri

21TEM

İngiltere'nin yeni göç sistemi ülkeyi değil, yeteneği öne çıkarıyor

İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden çıkması ile beraber İngiltere'ye çalışmak ve öğrenim için gelmek isteyenler için devreye girmesi planlanan vize sistemine dair hükümetin önerilerini içeren rapor yayımlandı. Buna göre yeni vize politikası, bütün ülkeler için aynı göç koşullarını getirmeye hazırlanıyor. İngiltere İçişleri Bakanlığı'nın hazırladığı rapora göre, İngiltere göçmenlerin geldikleri ülkeyi değil sahip oldukları yetenekleri ön plana çıkaran bir göç politikası uygulamayı amaç ediniyor.

Haberin Devami →

19TEM

İngiltere Brexit sonrası bilim insanları ve uzmanlara oturma izni verecek. Yetenek Vizesi…

İngiltere Başbakanı Boris Johnson bilim insanları ve alanında uzman kişilere yönelik yeni bir oturum ve çalışma izninin Şubat ayında uygulamaya geçeceğini açıkladı. Küresel Yetenek Vizesi adı verilen ve hızlı bir şekilde çıkacağı duyurulan vize, 20 Şubat'tan itibaren başvurulara açık olacak. Başvuranların, belirlenen alanlarda çalışması ve İngiltere'nin de tanıdığı bir kurumdan referans alması gerekiyor.

Haberin Devami →

13TEM

İngiltere'ye vizesiz seyahat hakkı

27 Avrupa Birliği üyesi ülke, Brexit sonrası İngiltere'ye vizesiz seyahat hakkı iznini kabul etti. Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin büyükelçileri, İngiltere'nin birlikten ayrılması (Brexit) sonrasında İngiliz vatandaşlarına vize muafiyeti uygulanmasında anlaştı. AB Konseyi'nden yapılan açıklamaya göre, üye ülkelerin büyükelçileri Brexit sonrasında, Schengen bölgesine gelecek İngiliz vatandaşlarına 180 gün içinde 90 günlük vizesiz seyahat hakkı verilmesi konusunda anlaşma sağladı.

Haberin Devami →

09TEM

İNGİLTERE’NİN KARANTİNA KARARI YARGIYA TAŞINDI

Covid-19 salgın sürecini diğer dünya ülkelerine göre daha ağır yaşayan İngiltere’nin karantina kararı yargıya taşındı. İngiltere sermayeli üç hava yolu şirketi EasyJet, Ryanair ve Britsh Airways yurt dışından gelen yolcuların 14 gün süre ile karantina altına alınmasına yönelik kararı ve uygulamayı yargıya taşıdı. BBC’nin yaptığı haberde İngiliz hükümetinin aldığı kararla 8 Haziran’dan beri yapılan uçuşlarla Birleşik Krallığa gelen kişilere uygulanan karantina yargıya taşındığı bildirildi.

Haberin Devami →

05TEM

İNGİLTERE’NİN LİSTESİNDE TÜRKİYE İLK SIRADA

İngiltere 6 Temmuz 2020 tarihinde açacağı seyahat koridoruna dahil olacak ülke planlamasını açıkladı. İngiltere’nin listesinde Türkiye ilk sırada. Covid-19 salgın sürecinin ilk günlerini ağır atlatan İngiltere normalleşme sürecinde yurt dışı sınırlarını kademeli olarak açıyor. Seyahat Koridoru adı verilen geçiş muafiyetinden başta Türkiye olmak üzere 9 ülke faydalanacak. Seyahat koridoru uygulaması planında seyahat dönüşü aktif olan 14 günlük karantina süreci de kaldırılacak.

Haberin Devami →

03TEM

İNGİLTERE İLE TÜRKİYE SEYAHATLERİNDE KARANTİNA OLMAYACAK

İngiltere 60’a yakın ülke için karantinayı kaldırdı. Alınan son kararla Cuma gününden itibaren İngiltere ile Türkiye seyahatlerinde karantina olmayacak. Birleşik Krallık yönetimi tarafından Haziran ayı başında getirilen karantina zorunluluğu 10 Temmuz’dan itibaren kaldırıldı. Artık 14 günlük mecburi karantina şartından muaf olarak seyahat edilebilecek. Cuma günü itibariyle 60’a yakın ülke vatandaşı yeni uygulamayla karantinaya girmeyecek.

Haberin Devami →

23HAZ

İNGİLTERE TÜRKİYE’YE KARANTİNAYI KALDIRDI

İngiltere’ye girişlerde karantina uygulanmayacak 59 ülke açıklandı. İngiltere Ulaştırma Bakanlığı’nın BBC’ye verdiği açıklamaya göre İngiltere Türkiye’ye karantinayı kaldırdı. Covid-19 pandemisi nedeniyle uygulamaya alınan 4 günlük karantina şartı güncellendi. 59 ülke karantinadan muaf tutulacak. Karantina uygulanmayacak ülke listesinde Türkiye’de yer alıyor.

Haberin Devami →

Ankara Ofis
0(312) 468 78 40
Antalya Ofis
0(242) 324 78 44