İngiltere Konsolosluğu Resmi web sitesi değildir, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan site sahibi sorumlu tutulamaz.

İngiltere Vizesi

Başvuru Evrakları

Bilindiği üzere İngiltere vizesi başvurularınızda hazırlamanız gereken çeşitli evraklar bulunmaktadır. İngiltere vize çeşitleri göz önünde bulundurulduğunda, bu evraklar farklılık göstermektedir. Fakat bu bölümde sizlere İngiltere vize başvurusu için hazırlamanız gereken standart başvuru evrakları hakkında bilgi vereceğiz. Başvuru yapacağınız vize çeşidine özel hazırlamanız gereken diğer evraklarla ilgili bilgiye Vize Çeşitleri bölümünden ulaşarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Vize başvurusu yapmak isteyen kişiler internette yapmış oldukları araştırmalar sonucu birçok farklı bilgiye ulaşmaktadır. Bunun sonucunda hazırlamaları gereken evraklar hakkında bilgi karışıklığı yaşamaları kaçınılmaz bir durum olmaktadır.

Web sitemizin bu bölümünde İngiltere vizesi başvuruları için, vize türünün ne olduğu fark etmeksizin hazırlamak zorunda olduğunuz vize başvuru evraklarını en detaylı şekilde sizler için hazırladık. Ayrıca vize merkezi aracılığı ile uzman vize danışmanlarından destek alarak vize başvurularınız ve gerekli evraklar hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilir, bu sayede harcayacağınız zamandan tasarruf edebilirsiniz. Daha önemlisi hata yapma riskinizi en aza indirerek başvurunuzun olumlu sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz.

İngiltere Vize Başvurusu

Gerekli Evraklar

Bu bölümde sizlere İngiltere vize başvurularında gerekli evraklar nelerdir? sorusunun cevabını vermek istiyoruz. Herhangi bir İngiltere vizesi başvurusu için hazırlamanız gereken standart evraklar bulunmaktadır. Bunlar;

tüm bunlara ek olarak;

İngiltere vize başvuru sürecinizde hazırlamanız gereken evraklar ile ilgili yukarıda vermiş olduğumuz bilgilere istinaden vize merkezleri ile iletişime geçerek konusunda uzman vize danışmanları aracılığı ile başvuru sürecinizi başlatmanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde zamandan tasarruf ederek başvurunuzu en hızlı şekilde sonuçlandırabilir, aynı zamanda ek masraflardan da kurtulabilirsiniz.

Web sitemizin bu sayfasında sizlere vize başvuru sürecinizde İngiltere vize başvuru için gerekli evraklar ile ilgili aklınıza takılabilecek;


İngiltere vize başvurusu evrakları nelerdir?
İngiltere vize başvurusu evraklarını nasıl hazırlarım?
Vize başvuru evrakları farklılık gösterir mi?
Vize başvuru evraklarını nereden temin edebilirim?

gibi sorularınızın cevaplarını vermeye çalıştık. Bu bilgilerin haricinde vize merkezimizle iletişime geçerek konusunda uzman vize danışmanlarımızdan güncel ve detaylı bilgiye ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

İngiltere

Elektronik Vize

Online Vize başvurularında uzun süreli ve yorucu bürokratik işlemleri kolaylaştırmak, zamandan tasarruf etmek ve kapıda vize alınan ülkelerde havaalanlarında oluşan uzun kuyruklara alternatif olarak uygulanmaya başlanan türdür E-vize. Bu vize türüne internet üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Daha çok turistik ve ticari geziler için verilen e-vize / elektronik vize, diğer vize türleri için uygulanmamaktadır.
İngiltere elektronik vize veren ülkeler arasında bulunmamaktadır. İngiltere hükümetinin e-vize ile ilgili çalışmaları olması durumunda, sizlere en güncel bilgileri yine sayfamızda vereceğiz.